Jaunumu arhīvs
2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025
Apsveicam!
7.b klases skolēnu Gustavu Bulu ar atzinības iegūšanu matemātikas 75. olimpiādē 5.-8. klašu skolēniem Rīgas pašvaldībā.
Erasmus+ Vīnes projekts 2025
No 23. līdz 29. martam RVVĢ viesojās 4 skolnieces un vācu un krievu valodas skolotāja no Vīnes Bernoulli ģimnāzijas. Meitenes dzīvoja ģimenēs un kopā ar mūsu skolniecēm iepazina Rīgu, kā arī piedalījās mācību procesā skolā, kas deva iespēju salīdzināt Austrijas un Latvijas pieredzes. Īpaši piedzīvojumi bija brauciens uz Jūrmalu un Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmeklējums. Mūsu skolnieces Erasmus+ mobilitātē uz Vīni dosies jūnijā, ko jau ar nepacietību gaida.
Erasmus+ darba ēnošanas mobilitāte Tallinā
No 2. līdz 4. aprīlim seši RVVĢ pedagogi – Inga Riekstiņa, Ieva Ērgle, Gunta Tropa, Rudīte Timmermane, Arnis Dauksts un Toms Krūmiņš – Erasmus+ projekta ietvaros viesojās Kadrioru Saksa ģimnāzijā, Tallinā, Igaunijas galvaspilsētā.
Vizītes laikā mēs iepazināmies ar Igaunijas izglītības sistēmu un apmeklējām Kadrioru muzeju, kas cieši sadarbojas ar skolu, sniedzot atbalstu mācību procesam. Mums bija iespēja vērot mācību stundas un iepazīt Kadrioru Saksa ģimnāzijas pedagoģisko pieeju.
Šī bija vērtīga pieredze – ne tikai gūta jauna izpratne par izglītības norisi kaimiņzemē, bet arī iegūti brīnišķīgi draugi, kurus ar prieku uzņemsim Rīgā jau maijā.
Rudīte Timmermane
Latvijas skolas soma
Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 10.CS klases skolēni 2. aprīlī devās uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kur apmeklēja pastāvīgo ekspozīciju un Līgas Purmales izstādi.
"Kultūra un māksla I" grupas skolēni prezentēja par muzejā redzamajiem darbiem un to autoriem, pievēršot īpašu uzmanību gleznās attēlotajiem elementiem, tostarp mūzikas instrumentiem. Prezentētāju radoši sagatavotie jautājumi spēja ne tikai izraisīt interesantas atbildes, bet arī dziļdomīgu aizdomāšanos un smieklu vilni.
Pateicoties skolotājai L. Strazdiņai un 12.SA "Kultūra un māksla II" grupas jauniešiem, kuri piekrita piedalīties šajā pasākumā, norisinājās aktīva iesaiste zināšanu apmaiņā un diskusijās.
Kristīne Miķelsone
Erasmus+ skolēnu grupu mobilitātes
Erasmus+ projekta "Personu mobilitātes mācību nolūkos Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā 2024./25. mācību gadā" ietvaros februārī un martā notikušas trīs skolēnu grupu mobilitātes uz partnerorganizācijām Vācijā un Spānijā:
- 10. - 17.februāris - IES Antonio María Calero, Pozoblanco (Spānija)
- 3. - 6. marts – Lessing Gymnasium Berlin-Mitte (Vācija)
- 16. - 20.marts – Tellkampfschule Hannover (Vācija)
Vairāk par notikušajām mobilitātēm var lasīt šeit: saite uz Erasmus+ sadaļu
Latvijas skolas soma – leļļu teātra izrāde "Jelgava’94" – iesakām!
Š.g. 5. aprīlī 9.a klase devās uz Latvijas Leļļu teātri, lai noskatītos izrādi "Jelgava '94", protams, ar Latvijas Skolas somas atbalstu tika iegādātas biļetes izrādei.
Izrādes notikumi risinās Jelgavā laikā no 1994. līdz 1995. gadam. Galvenais varonis ir četrpadsmit gadus vecs puisis vārdā Jānis, kurš cenšas saprast, kas viņš ir, un meklē brīvību mūzikā – tieši smagajā mūzikā.
Jānim un viņa draugiem ir svarīgi būt citādiem nekā pārējie. Viņi negrib dzīvot pēc tā, ko sabiedrība uzskata par pareizu. Viņi klusi sapņo izveidot savu smagā metāla grupu – tādu, kādas vēl nav bijis Latvijā.
Mums patika tas, ka visas izrādes laikā fonā skanēja "dzīva" smagā mūzika. Bija interesanti redzēt, cik labi bija izveidotas pārejas no vienas ainas uz citu. Interesanti, bet nevienā brīdī nebija garlaicīgi un negribējās gulēt, jo likās, ka leļļu teātrī taču nebūs tik saistoši mums, devītajiem. Tas bija maldīgi! Izrāde bija ļoti aizraujoša un iespaidīga – tik ļoti, ka pēc tās beigām gribējās atgriezties zālē un noskatīties vēlreiz.
"Jelgava '94" parādīja, kā jaunieši dzīvoja tajā laikā un cik ļoti viss atšķiras no mūsdienām. Iesakām šo izrādi noskatīties visiem, īpaši saviem vienaudžiem, jo tā palīdz labāk saprast, ka katram jaunietim ir savi sapņi un mērķi, neatkarīgi no tā, kurā laikā viņš dzīvo.
Lauma Cera, 9.a
Jugend debattiert pusfināls
Trešdien, 09.04., notika vācu valodas debašu konkursa Jugend debattiert Latvijas pusfināls, kurā no mūsu skolas piedalījās 11. ES klases skolniece Katrīna Sala un 10. EI klases skolnieks Edvards Kārkliņš. Debatē par jautājumu, vai Latvijas skolās vajadzētu ieviest obligātu veģetāro dienu, skolēni pierādīja savas argumentācijas prasmes un guva vērtīgu pieredzi.
Apsveicam abus ar veiksmīgu dalību konkursā un priecājamies par Katrīnas iegūto 3. vietu!
Skola lepojas!
Latviešu valodas un literatūras 51. Valsts olimpiādē 8.-9. klasēm
- Katrīna Kokaine, 8.c klase, ieguvusi 3.pakāpi
- Elīza Beāte Anduža, 9.a klase, ieguvusi atzinību.
Izteikta pateicība skolotājām Arnitai Meinertei un Indrai Keišai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.
Teātra svētki 2025
Šī gada 11. aprīlī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā norisinājās ikgadējie vidusskolēniem rīkotie Teātra svētki, kuru ietvaros tika baudītas 10. un 11. klašu veidotās teātra izrādes. Svētku tematika – Raiņa un Aspazijas literārais mantojums (šogad latviešu literatūras karaļpārim - Rainim un Aspazijai - aprit 160 gadu jubileja.)
Pasākuma vadīšana tika uzticēta Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājai, KIPM jomas vadītājai Indrai Keišai.
Žūrijas pārstāvji 2025. gada Teātra svētkos bija RVVĢ direktores vietniece metodiskajā darbā, kā arī kultūras un mākslas skolotāja Līga Strazdiņa, RVVĢ Atbalsta fonda 1. priekšsēdētāja, 1972. gada absolvente Dace Kovisāre, Dailes teātra aktieris Toms Veličko, skolēnu pašpārvaldes konsultante un RVVĢ bibliotekāre Anita Matisone un skolēnu pašpārvaldes prezidente Agate Darbiniece.
Pēc visu 8 izrāžu baudīšanas skatītājiem un viesiem bija iespēja uzzināt vairāk par izrāžu tapšanas procesu, noskatoties 11.ES klases skolēnu veidoto videosižetu. Pēc katras izrādes skolēniem un viesiem bija iespēja izaicināt sevi, mēģinot atbildēt uz dažādiem ar literatūru un teātri saistītiem jautājumiem.
Pēc žūrijas vērtējuma Atbalsta fonda balvas (ekskursija uz Latvijas Nacionālo teātri un izrādi "Nacionālais kanāls", Dailes teātra izrādes "Efekts" apmeklējums) un RVVĢ Godinājuma rakstus saņēma:
Labākā izrāde - Aspazija "Saules dēls", 10.CS klase
Labākā aktrise - Anna Grīnberga, 10.CV (izrāde "Velna nauda")
Labākais aktieris - Valters Liberts, 11.IT (izrāde "Saulainais stūrītis" – Aspazija)
Labākā režija un dramaturģija - Kate Tīrele, 10.EI (izrāde "Daugava" – Rainis)
Labākais muzikālais priekšnesums - Valters Kārlis Krūmiņš un Valters Liberts, 11.IT (izrāde "Saulainais stūrītis" – Aspazija)
Labākā teātra izrādes afiša un programma - 11.IT klase ("Saulainais stūrītis" – Aspazija)
Paldies vidusskolēniem, klašu audzinātājiem un visiem iesaistītajiem par teātra tradīcijas kopšanu, brīnišķīgajām izrādēm un svētku sajūtas radīšanu!
Elza Mincenhofa, 11.ES klases skolniece
Skola lepojas!
Rīgas valstspilsētas vācu valodas 54. olimpiādē 8.klasēm
2. vietu ieguvušas:
- Katrīna Kokaine
- Katrīna Šņore
3. vietu ieguvuši:
- Marta Gabriela Kaire
- Jānis Kuplais
- Ance Līce
- Andrejs Sproģis
Atzinību ieguvušas:
- Marija Namjasenko
- Irbe Bramane
Izteikta atzinība par skolēnu sagatavošanu olimpiādei skolotājām Gabrielai Ozoliņai un Daigai Gotfrīdai.
TOP! kauss 2025
Sestdien, 12.04., Rīgā norisinājās 21. Top! kausa sacensības. No mūsu skolas piedalījās 3 komandas: vidusskolas puišu, meiteņu un pamatskolas skolēni. Vidusskolas meiteņu komandas kapteine biju es, Adele Irbe Zeidaka, un, pateicoties skolas finansiālajam atbalstam un komandas meitenēm, mums izdevās izcīnīt pirmo godalgoto vietu 20 gadu laikā. Paldies jums, ka bijām komanda, cīnījāmies par katru punktu un kopā ieguvām 2.vietu! Es turu īkšķus par jūsu nākotnes plāniem un ceru, ka tajos ietilpst arī volejbols!
Adele Irbe Zeidaka, 12.EI
Rezultāti:
2.vieta vidusskolas meiteņu grupā: K.L. Zariņa 10.CV, T. Tugarinova 12.CV, A. Maļina 11.ES, D. Barkova 10.ES, R. Rūsiņa, E. Beļavska, K. Tūna 10.EU. Kapteine A.I. Zeidaka 12.EI.
10.vieta pamatskolas meiteņu grupā E. Kiliča, L. Robalte, A. Zalāne, L.J. Kotļeva 9.b, M.D.Baumgarte 9.d, E. Braņicka 7.d. Kapteine V. Ērgle – Bīrmane 9.b.
23.vieta vidusskolas zēnu grupā: J.Poots 11.CV, D. Legzdiņš 11.ES, K. Bērziņš 11.IT, V.Ločmelis – Šnīders, E. Igaunis, R.P. Rosnis 10.CV. Kapteinis R. Lūsis – Grīnbergs 11.EU.
Lesinga ģimnāzijas (Berlīne/Vācija) skolēnu grupas viesošanās Rīgā – draudzība, kultūra, mācības un neaizmirstami mirkļi
No 7. līdz 11. aprīlim mūsu skolā valdīja īpaša rosība un pacilāta gaisotne – pie mums viesojās skolēnu grupa no Berlīnes no Lesinga ģimnāzijas. Šī bija daļa no starptautiskā Erasmus+ apmaiņas projekta, kas pulcēja 8. klašu jauniešus ar kopīgu mērķi – mācīties vienam no otra, paplašināt redzesloku un radīt jaunas draudzības.
Projekta laikā vācu skolēni aktīvi iesaistījās mācību procesā kopā ar saviem latviešu apmaiņas partneriem – viņi piedalījās dažādās mācību stundās, iepazina Latvijas izglītības sistēmu un skolēnu ikdienu. Taču, protams, projekts neaprobežojās tikai ar skolas soliem – viesiem tika piedāvāta iespēja izbaudīt Latvijas skaistākās vietas un kultūras bagātības.
Ekskursijas uz Siguldu un Jūrmalu atklāja mūsu valsts dabas krāšņumu – no Gaujas senlejas pavasara ainavām līdz jūras krasta svaigajam gaisam un vējam matos. Savukārt pastaiga pa Vecrīgu ļāva iepazīt Rīgas vēsturisko burvību – šaurās ieliņas, senos namiņus un stāstus, kas tajos mīt.
Īpašu vietu projektā ieņēma kopīgās kultūras aktivitātes. Noslēguma vakarā latviešu skolēni ar lepnumu mācīja saviem vācu draugiem latviešu tautas deju "Tūdaliņ tāgadiņ", un ar lielu aizrautību tika izdejota arī "Genoveva". Visi kopā dziedāja latviešu tautas dziesmu "Bēdu manu lielu bēdu", radot patiesi sirsnīgu un vienojošu atmosfēru. Šie mirkļi ne tikai satuvināja dalībniekus, bet arī palīdzēja dziļāk izprast latviešu tautas tradīcijas un vērtības.
Svarīga projekta sastāvdaļa bija arī radošā sadarbība. Skolēni darbojās kopīgā projektā, kurā veidoja memory-kartītes ar Rīgas un Berlīnes ievērojamākajiem apskates objektiem. Šī aktivitāte ļāva gan radoši izpausties, gan tuvāk iepazīt abu valstu galvaspilsētu kultūrvēsturisko mantojumu. Darbs pie kartītēm bija ne tikai izzinošs, bet arī jautrs – tapa krāsaini un izglītojoši kartīšu pāri, kas vēlāk tiks izmantoti vācu valodas stundās.
Apmaiņas laikā skolēni ieguva daudz vairāk nekā tikai jaunas zināšanas – viņi iemācījās ieklausīties, sadarboties, būt atvērtiem un iecietīgiem. Viņi kļuva drosmīgāki, pārliecinātāki un ieguva draugus, kas, iespējams, paliks uz mūžu. Šādas tikšanās iedvesmo un atgādina, cik vērtīga ir dažādība, kultūru apmaiņa un cilvēciskā saikne.
Paneļdiskusija: vācu valoda – atslēga uz panākumiem
Vācu valodas mēneša ietvaros aicinām vērot paneļdiskusiju ar skolas absolventiem, kuru dzīves saistītas ar vācu valodu. Diskusijā vairākas skolas absolventes dalīsies savos pieredzes stāstos par to, kā vācu valoda viņu dzīvēs pavērusi durvis dažādām iespējām gan studiju, gan darba vidē.
Pasākums notiks 24.04. plkst. 16.00-17.00 skolas telpās. Interesentus lūdzam pieteikties caur anketu: https://forms.office.com/e/7K71E9K9TA