Erasmus+

Rīgas Valsts vācu ģimnāzija

RVVĢ Erasmus+ logo
Pieslēdzies ar
E-klase login
Latviešu valoda English language

Skolēnu grupas mobilitātes

Skolēnu grupas mobilitāte uz Berlīni (Vācija) 22. - 25.04.2024.

2023-1-LV01-KA121-SCH-000129956

Dalībnieki: 20 skolēni (8.kl. 1.sv. vācu valoda)
Skolotāji: Gabriela Ozoliņa, Santa Jansone, Kārlis Kūriņš

Projekta "Personu mobilitātes mācību nolūkos Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā 2023./24. mācību gadā" ietvaros 8. klases skolēni no 22. - 25.04.2024. pilnveidoja savas svešvalodu prasmes Berlīnē, Vācijā.

Projekta mērķis bija

  • pilnveidot svešvalodu prasmes, attīstīt komunikācijas un sociālās kompetences multikulturālā vidē;
  • gūt starpkultūru pieredzi, iepazīstot Berlīni un tās vēsturi;
  • veidot digitālu saturu par dažādiem kultūras un vēstures aspektiem, kā arī apskates objektiem.

Berlīnes Lesinga ģimnāzijā skolēni tika sirsnīgi sagaidīti ar 5. klases skolēnu sagatavotu dziesmu.

Projekta laikā skolēni apmeklēja mācību stundas, iepazina Berlīnes ievērojamās vietas un apskates objektus tādus kā Brandenburgas vārtus, Berlīnes mūri, iepazina vācu tradīcijas un dažādas kultūras, lietoja savas vācu valodas zināšanas praksē.

Skolu un tās apkārtni - rajonu Wedding – projekta dalībnieki iepazina ar orientēšanās spēles palīdzību. Skolēni piedalījās meistarklasē "Berlin der kleinen Leute", caur kuru vairāk tika iepazīta pilsētas vēsture. Tās rezultātus var apskatīt Padlet (https://padlet.com/viola_aurich/das-berlin-der-kleinen-leute-qx1edeudoj10ywdm).

Skolēni savu apmaiņas skolēnu ģimenes iepazina kopīgās vakariņās, kas nostiprināja projekta laikā iegūtos kontaktus. Skolēni pozitīvi novērtē savu spēju pierast pie citas laika līnijas, citas valodas un vides. Nenoliedzami astotajiem brīnišķīgs piedzīvojums bija ekskursija uz Berlīnes zoodārzu, kur viņi uzņēma foto, attēloja dažādus dzīvniekus. Tas, viņuprāt, bija gan jautri, gan izzinoši, gan interesanti.

Projekta noslēgumā skolēni intervēja savus apmaiņas skolēnus par to, kādi ir mīnusi un plusi, dzīvojot Berlīnē un kādi būtu ieteikumi, ko apskatīt, tur esot. Intervijas var redzēt šeit: (https://padlet.com/viola_aurich/riga-in-berlin-typisch-berlin-d53p7eczckzfq38n). Pēc tam sekoja picu vakars, kad skolēni pirms došanās mājās pārrunāja ieguvumus un izvērtēja projekta norisi.

Ieguvumi: pilnveidotas vācu valodas prasmes, iegūti jauni draugi un starpkultūru pieredze, iepazīti dažādi Berlīnes vēstures un kultūras aspekti un apskates objekti.

Secinājums: Zināt dažādas valodas vienmēr ir noderīgi, jo dažkārt ar vienas valodas zināšanām nepietiek.

Vairāk skatīt šeit: Prezentācija, Foto

Skolēnu grupas mobilitāte uz Ksanteni (Vācija) 15. - 18.04.2024.

2023-1-LV01-KA121-SCH-000129956

Dalībnieki: 12 skolēni (8.kl. 1.sv. angļu valoda)
Skolotāji: Elīna Beča, Māris Apsītis

Projekta "Personu mobilitātes mācību nolūkos Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā 2023./24. mācību gadā" ietvaros 8. klases skolēni no 15. - 19.04.2024. pilnveidoja savas svešvalodu prasmes Ksantenē, Vācijā.

Projekta mērķis ir sniegt daudzveidīgu izglītības pieredzi multikulturālā vidē, komunikācijas un sociālo prasmju attīstību, pilnveidot zināšanas un praktiskas iemaņas saistībā ar ilgtspēju, dabas aizsardzību un līdzsvarotas sabiedrības attīstību, kā arī apzināšanos par starpkultūru komunikāciju.

Kopā ar skolēniem no Vācijas mūsu ģimnāzisti guva vērtīgu pieredzi Ksantenes pilsētas ģimnāzijā, kur piedalījās mācību stundās un projekta aktivitātēs.

Projekta pirmajā dienā skolēniem pēc mācību stundām bija iespēja ģimnāzijas mācību virtuves telpā pusdienās kopīgi pagatavot vācu tradicionālos ēdienus un pēc tam piedalīties orientēšanās spēlē pa pilsētu. Skolēni apmeklēja arī Ksantenes arheoloģisko muzeju, kur iepazina pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu.

Mācību ekskursijas ietvaros skolēni devās uz Eiropas Parlamentu, tur viņi varēja apskatīt EP sēžu zāli, kā arī ar interaktīvo rīku palīdzību guva ieskatu, kā darbojas Eiropas Parlaments. Pēc tam tika apmeklēts Eiropas Parlamenta apmeklētāju centrs “Parlamentarium”, kas ir Eiropā lielākais parlamentārajai darbībai veltītais centrs, kur multimediālā vidē guva zināšanas par Eiropas Savienības vēsturi un tās politiku, mērķiem saistībā ar ilgtspēju un oglekļa emisijas samazināšanu.

Skolēni devās arī uz Ķelni, kur apmeklēja Ķelnes katedrāli un varēja pārbaudīt savu izturību, kāpjot līdz katedrāles virsotnei 97 metru augstumā, veicot 533 pakāpienus.

Nedēļas izskaņā abas skolēnu grupas prezentēja projekta darbu, kur reflektēja par aktuālajām dabas piesārņojuma problēmām, analizēja projektā iepriekš paveikto saistībā ar ilgtspēju un dabas aizsardzību, pielietojot savas praktiskās iemaņas un radot informatīvus materiālus - plakātu (1.daļa, 2.daļa un 3.daļa) un video (1.daļa un 2.daļa) par plastmasas piesārņojuma ietekmi uz dabu.

Projekts deva iespēju skolēniem gūt jaunus draugus, uzlabot zināšanas gan vācu, gan angļu valodā un sniedza gandarījumu par gūto pieredzi.

Vairāk skatīt šeit: Prezentācija, Foto prezentācija

Skolēnu grupas mobilitāte uz Pozoblanco (Spānija) 13. - 18.02.2024.

2023-1-LV01-KA121-SCH-000129956

Dalībnieki: 2 skolnieces – Anna Pumpuriņa un Emīlija Stāmere (11.CV, 3.sv. spāņu valoda)
Skolotājs: Francisco Núñez Romero Olmo

Erasmus+ projekta "Personu mobilitātes mācību nolūkos Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā 2023./24. mācību gadā" ietvaros 2 skolnieces no 13. – 18. 02. 2024. piedalījās mācību aktivitātēs un pilnveidoja savas spāņu valodas prasmes IES Antonio María Calero.

Projekta mērķis bija

  • pilnveidot spāņu valodas prasmes;
  • iepazīt Spānijas izglītības sistēmu;
  • piedalīties mācību stundās ar pārējiem skolēniem;
  • izjust ikdienu Spānijas laukos un pilsētā;
  • atklāt Spānijas kultūru un vēsturi.

Projekta laikā skolnieces apmeklēja IES Antonio María Calero un piedalījās tādās mācību stundās kā psiholoģija, ekonomika, sports, bioloģija un Andalūzijas kultūras mantojums. Viņas guva vērtīgu starpkultūru pieredzi, iepazina spāņu tautas kultūru un vērtības. Skolnieces brauca ekskursijās un informējošos izbraucienos uz pilsētām kā Villanueva de Córdoba, Pozoblanco, Córdoba un lauksaimniecības kooperatīvu "COVAP". Córdobā meitenes izbaudīja pilsētas skaistumu un iepazina vēstures lappuses, apmeklējot "Mezquita-Catedral de Córdoba".

Skolnieces ikdienā pavadīja laiku kopā ar viesģimenēm un nedēļas nogalē apmeklēja atšķirīgas pilsētas kopā ar savām viesģimenēm. Annai bija iespēja uzturēties Zufre un pavadīt dienas Sevilla un Aracena pilsētās, apmeklēt dzīvnieku rezervātu, Plaza de España un alu sistēmu "Gruta de las Maravillas". Emīlija ar viesģimeni nedēļas nogali pavadīja Granadā, kur varēja baudīt vietējo arhitektūru, apskatīt slaveno "La Alhambra", dažādus muzejus un katedrāles. Mobilitāte sniedza lielisku iespēju iegūt jaunus draugus, lai arī turpmāk sazinātos spānu valodā un pilnveidotu savas spānu valodas prasmes.

Martā Anna un Emīlija uzņēma savas viesskolnieces savās ģimenēs. Spāņu skolnieces apmeklēja stundas mūsu ģimnāzijā, iepazina latviešu kultūru un tradīcijas.

Vairāk skatīt šeit: Prezentācija

Skolēnu grupas mobilitāte uz Hannoveri (Vācija) 10. - 15.02.2024.

2023-1-LV01-KA121-SCH-000129956

Dalībnieki: 10.klašu 17 skolēni ar angļu valodu 1.sv.
Skolotāji: Dace Zunda un Inguna Serda

Erasmus+ projekta "Personu mobilitātes mācību nolūkos Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā 2023./24. mācību gadā" ietvaros 17 skolēni no 10. - 15. februārim pilnveidoja savas svešvalodu prasmes partnerorganizācijā Vācijā (Tellkampfschule Hannover).

Projekta mērķis bija

  • sniegt izglītības iespējas multikulturālā vidē;
  • attīstīt komunikācijas un sociālās prasmes;
  • iepazīt starpkultūru saziņu.

Kopā ar skolēniem no Vācijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Polijas, Francijas un divām grupām no Spānijas mūsu ģimnāzisti darbojās 10 mācību darbnīcās mākslas, teātra, sporta, deju, politikas, arhitektūras, vēstures, dabaszinātnes jomās, kā arī diskutēja par jauniešu dzīvi un ikdienu Eiropas Savienībā. Viena grupa dokumentēja nedēļas norisi un veidoja video, savukārt cita grupa diskutēja par to, ko nozīmē dzīvot, mācīties un strādāt citā valstī, kādi ir plusi un mīnusi. Mākslas darbnīcā tika veidoti mākslas darbi, kādas grupas uzmanības lokā bija arī tēma ūdens un tā deficīts dažādās valstīs. Muzikālajiem jauniešiem bija iespēja darboties mūzikas darbnīcā, izveidojot grupu un atskaņojot 3 populāras dziesmas savā aranžējumā, savukārt citā darbnīcā tika radīta dejas horeogrāfija. Arhitektūras darbnīca devās izpētīt Hannoveri un aizmirstas ēkas vai vietas, kuras būtu jāatdzīvina un noskaidroja, kā tās tiek izmantotas šobrīd. Jauniešiem bija arī iespēja iepazīt sporta veidus un sadarboties komandās. Projekta noslēgumā tika prezentēti darba rezultāti.

Dzīvojot viesģimenēs, jauniešiem bija iespēja iepazīt ģimenes ikdienu Vācijā, apmeklēt Hannoveres apskates objektus un muzejus, kā arī pieredzēt karnevālu visas nedēļas garumā. Viņi devās arī mācību ekskursijā uz Volfsburgu un Phaeno zinātnes centru.

Arī pedagogi Dace Zunda un Inguna Serda guva vērtīgu pieredzi, kopā ar skolēniem piedaloties aktivitātēs un ekskursijās un iepazīstot skolu sistēmu Vācijā.

Skolēni atzina, ka projekta laikā ir iegūta ļoti vērtīga pieredze, jauni draugi, iepazīta cita kultūra, pilnveidotas komunikācijas prasmes.

Viņu viedoklis ir viennozīmīgs:

"Dalība projektā mums palīdzēja labāk iepazīt Vāciju un gūt priekšstatu par partnerskolas mācību procesu, lietot angļu un vācu valodu reālās dzīves situācijās, izkāpt no savas komforta zonas, kā arī ieguvām labu pieredzi sadarbībai grupās ar citu valstu jauniešiem. Paldies par radīto iespēju piedalīties šāda veida projektā!"

Vairāk skatīt šeit: Prezentācija

Skolēnu grupas mobilitāte uz Ambergu (Vācija) 10. - 14.12.2023.

2023-1-LV01-KA121-SCH-000129956

Dalībnieki: 6 skolēni (10.-12.kl. skolēni ar 1.sv. vācu valodu, debašu pulciņa dalībnieki)
Skolotāji: Ina Baumane un Gabriela Ozoliņa

Erasmus+ projekta "Personu mobilitātes mācību nolūkos Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā 2023./24. mācību gadā" ietvaros sešas vācu valodas debašu pulciņa dalībnieces no 10. - 14.12.2023. piedalījās mācību aktivitātēs un pilnveidoja savas svešvalodu prasmes Dr. Johanna Decker Ambergas ģimnāzijā, kas atrodas Augšpfalcā, Bavārijā.

Projekta mērķis bija

  • pilnveidot izzinošās, kritiskās domāšanas un svešvalodu prasmes;
  • attīstīt komunikācijas un sociālās kompetences;
  • iepazīt starpkultūru saziņu un veicināt uz nākotni vērstu domāšanu.

Pirms došanās uz Ambergu projekta dalībnieki iepazina Minhenes vecpilsētu Ziemassvētku noskaņās kopā ar skolas absolventi Nikolu Elīnu Sauju, kura studē Minhenes TU un pastāstīja par savu studiju pieredzi.

Nedēļas laikā skolnieces guva vērtīgu pieredzi, piedaloties mācību stundās, 9. un 10. klašu debašu konkursa pusfinālos un finālos, kā arī iejūtoties žūrijas palīgu lomā. Ambergas ģimnāzijas skolnieču pavadībā viņas iepazina arī pašu pilsētiņu.

Projekta ietvaros projekta dalībnieki guva arī starpkultūru pieredzi, apmeklējot Gutenekas pils Ziemasvētku tirdziņu, kā arī vienu no slavenākajiem un vecākajiem Ziemassvētku tirdziņiem pasaulē – Nirnbergas Christkindlesmarkt.

Projekta noslēguma dienā projekta dalībnieki diskutēja par izglītības, veselības, migrācijas, mobilitātes un siltumapgādes problēmām Vācijā un Latvijā, apmeklēja Austrumbavārijas Tehnisko augstskolu, kur iepazina moderno tehnoloģiju un robotu izmantošanas iespējas.

2024. gada aprīlī Jugend debattiert dalībnieces no Ambergas viesojās mūsu skolā, lai turpinātu uzsākto sadarbību un vērotu JDI Latvijas finālu.

Vairāk skatīt šeit: Prezentācija