Jaunumu arhīvs
2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024
Jan | Feb | Mar | Apr | Mai | Jun | Aug | Sep | Okt | Nov
"Latvijas skolas soma" - Ciemos pie Aleksandra Čaka
Oktobra izskaņā, 30. oktobrī, 9.a klases skolēni devās uz Aleksandra Čaka muzeju, kas atrodas Lāčplēša ielā 48/50-14, kur dzejnieks pavadīja pēdējos 13 dzīves gadus.
Muzeja apskati sākām ar Aleksandra Čaka tēva Jāņa Čadaraiņa darbistabu,pēc tam mums bija iespēja ielūkoties ēdamistabā, viesistabā un dzejnieka darba kabinetā. Viesistabā un darba kabinetā bija dzejnieka dzīves laika mēbeles un dažādi priekšmeti. Muzeja gide stāstīja, ka par tām ir jāpateicas Aleksandra Čaka māsīcai Emīlījai Briežkalnei, kura pēc dzejnieka nāves turpinājusi dzīvot dzejnieka dzīvoklī un saglabājusi dzejnieka mēbeles, bibliotēku, fotoattēlus, rokrakstus, apģērbu un dzejnieka mātes rokdarbus. Muzeja gide interesanti pastāstīja par A. Čaka dzīvi, "paceļojām" ar Čaka laika tramvaju dzejnieka laikā un dzejā.
Mums bija iespēja apskatīt nesen izveidoto izstādi "Aleksandrs Čaks un Rīgas II Valsts vidusskola" (apskatāma no 13.09. līdz 30.11.2024). Izstādes plakāts vēsta:
"Šogad aprit tieši 100 gadu kopš Aleksandrs Čadarainis (Čaks) pabeidza vidusskolu Rīgā. 1923. gada rudenī viņš iesniedza dokumentus Rīgas II. Valsts vidusskolā, kuru vēlāk "šā tā arī pabeidza". Skolā viņš mācījās vienu gadu un 1924. gadā saņēma skolas Gatavības apliecību ar raksturojumu, ka viņš ir "attīstīts, spējīgs, sevī noslēgts, pārvērtē savas spējas". Rīgas II. Valsts vidusskolā Čaks iepazinās ar klases biedreni Leontīni Amāliju Rundeli. Mīlestības jūtas pret Rundeli bija spēcīgs impulss Čaka radošās personības attīstībai un literārajam darbam."
Muzejā iegūtā informācija, redzētais un dzirdētais palīdzēs labāk izprast dzejnieka personību, dzeju. Bijām priecīgi būt ciemos pie mūsu skolas kādreizējā absolventa, dzejnieka Aleksandra Čaka.
Nora Kalniņa, 9.a kl. Skolniece
Skola lepojas!
Sveicam skolas vēstures olimpiādes 8.-9. klasēm laureātus!
1.vieta
- Armands Leicāns, 9.d
- Ērika Asare, 8.a
2.vieta
- Gustavs Prindulis, 9.d
- Ance Līce, 8.a
- Ģirts Trubačs, 8.d
3.vieta
- Marija Ozoliņa, 9.b
- Rebeka Vasiļevska, 9.d
Atzinība
- Ernests Kalniņš, 9.b
- Madara Tivuma, 9.a
- Arta Kursīte, 9.c
Konference "Kā (skolai) nepazaudēt sevi globalizācijas laikmetā"
1.novembrī Rīgas Valsts vācu ģimnāzija organizēja Latvijas Valsts ģimnāziju konferenci "Kā (skolai) nepazaudēt sevi globalizācijas laikmetā", kurā piedalījās skolu vadības komandas.
Konferencē uzstājās RSU Studiju programmu grupas ''Starptautiskā politika un sabiedrības studijas'' direktore, Studiju virziena ''Socioloģija, politoloģija, antropoloģija'' vadītāja Lelde Metla-Rozentāle, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA rektore, profesore Lūcija Rutka un Labdarības organizācijas "ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.
4 skolas dalījās ar saviem pieredzes stāstiem, pieredzes stāstu apkopojums noslēdzās ar diskusiju. Konferences apmeklētājus priecēja kora "Verdandi" priekšnesums un vācu tradīcijās ieturēta pusdienu pauze.
Latvijas skolas soma
4. un 5.novembrī 12.SA klase bija mācību ekskursijā Liepājā. Ekskursijas mērķis bija apmeklēt koncertzāli "Lielais Dzintars", iepazīties ar tās arhitektūru un noskatīties dejas izrādi jauniešiem "Tīklā".
Izrāde bija ar programmas "Latvijas skolas soma" finansējumu. Tā iedrošina jauniešus paskatīties no malas uz savas ikdienas izaicinājumiem. Tas ir stāsts par to, kā paliek arvien grūtāk nodefinēt savas personības vērtību, jo sociālo tīklu spiediens rada sajūtu, ka nepietiek ar to, ka tu pats sev patīc. Vēl vajag pamanīties patikt arī citiem. Tas rada spriedzi un labvēlīgu augsni neskaitāmiem kompleksiem.
Kā ieraudzīt savu vērtību šajā realitātē? Caur kustībām, video un mūzikas valodu uz Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" skatuves iepazinām divus jauniešus, kas mēģina iegūt šo ārējo novērtējumu. Viņi satiek "labdari", kurš abiem palīdz kļūt populāriem, taču izrādās, ka labdarim ir savtīgi mērķi, un popularitātes medības aizved jauniešus pa bīstamu ceļu.
Mums patika dejotāju Egijas Abarovičas, Ģirta Bisenieka, Artūra Nīgaļa profesionālais sniegums un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķu ansambļa muzikālais priekšnesums. Izrādes tematika aktuāla pusaudžiem. Interesanti bija tas, ka informācija jauniešiem par iespējamajiem riskiem tiek sniegta dejas formā.
12.SA klase
Panākumi O. Vācieša Pārdaugavas radošo darbu konkursā
14.oktobrī Ojāra Vācieša muzejā notika ikgadējais vidusskolēnu literārais konkurss Ojāra Vācieša literārā balva 2024, kurā piedalījās 3 mūsu skolas skolnieces. Rudenīgi pelēkā un vējainā 1.novembra pēcpusdienā muzeja telpās notika konkursa laureātu apbalvošana.
10.CS klases skolniece Enīna Ventaskrasta ieguva 3.vietu un 12.SA klases skolniece Pērle Melne ieguva 2.vietu. Pasākums noritēja sirsnīgā gaisotnē.
E.Ventaskrasta: "Bija ļoti jauki un sirsnīgi, vērtīga pieredze!" Radošo darbu žūrijas komisijā piedalījās RVVĢ skolotāja I.Keiša.
Ļoti priecājamies un lepojamies par mūsu skolnieču sasniegumiem!
KIPM joma
Skola lepojas!
Gētes institūta apmeklējums
Šomēnes 7.b un 7.c klases skolēni, kas mācās vācu valodu kā pirmo svešvalodu, apmeklēja Gētes institūtu Rīgā. Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja uzzināt vairāk par Gētes institūta darbību un bibliotēkas piedāvājumiem, piemēram, par lietu bibliotēku un mediju iznomāšanas sistēmu. Tāpat skolēni bibliotēkā veica vairākus praktiskus uzdevumus. Izmantojot elektronisko katalogu, jaunieši plauktos meklēja grāmatas, lai tādā veidā iepazītu mediju izkārtojumu bibliotēkā. Pēc tam grupās bija jāatbild uz jautājumiem par individuāli izvēlētām grāmatām. Skolēni saņēma arī mazus suvenīrus, kas bija jauks ekskursijas noslēgums. Uz bibliotēku drīzumā plāno doties arī 7.a klases skolēnu grupa.
Ikgadējās sacensības "Lāčplēša spēka mantinieki"
8. novembrī deviņi skolēni no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 9.c un 9.a klases devās uz ikgadējām sacensībām Lielvārdē "Lāčplēša spēka mantinieki", kur guva ieskatu Latvijas brīvības cīņu vēsturē un kā šodien darbojas Latvijas Republikas Gaisa spēki, un Zemessardzes 54. kaujas bataljons.
Mūsu skolēni sacentās ar pārstāvjiem no citām skolām gan komandu prezentācijās un erudīcijas konkursā par Latvijas Vēsturi, gan sacensībās "Vīru spēles", kurās bija jāizpilda dažādi NATO karavīru vadīti uzdevumi kā šaušana mērķī, automašīnas vilkšana, orientēšanās u.c. Sīvā cīņā mūsu komanda kopumā finišēja godalgotajā 3. vietā un pierādīja to, ka var sacensties ar visnotaļ spēcīgu konkurenci no Lielvārdes.
"Latvijas skolas soma" - Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklējums
5.novembrī mēs, 11. EU klase, apmeklējām Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kur ieguvām ieskatu Latvijas mākslas un vēstures pasaulē, aplūkojot vairākas izstādes. Mūs īpaši aizrāva Lauras Veļas "Ievainotā atmiņa" – darbi par vēsturisko atmiņu, Gunāra Bindes fotogrāfijas izstāde "BINDE 100–10," un Jāņa Deinata dokumentālie attēli "Pirmā piecgade".
Dienas noslēgumā apmeklējām arī Mākslas akadēmiju, kur norisinājās “SEB stipendija glezniecībā 2024” finālistu darbu izstāde, kur mums bija iespēja nobalsot par saviem favorītiem.
Anete Zete Baumgarte 11.EU
"Latvijas skolas soma" - Latvijas Kara muzeja apmeklējums
Novembris Latvijā ir patriotu mēnesis, kurā ik gadu ne vien svinam Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, bet arī atceramies un godinām Neatkarības kara varoņus, kas devušies cīņā, lai aizstāvētu savu zemi.
Šī mēneša laikā Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 9.a, 9.b un 9.d klases skolēni projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja Latvijas Kara muzeja nodarbību "Bermontiāde". Tajā jaunieši ne vien iepazina Neatkarības kara norises un 11.novembra vēsturisko nozīmi, bet arī attīstīja loģisko un kritisko domāšanu, kas mūsdienās ir nozīmīgas prasmes.
Veicot dažādus praktiskus uzdevumus – šifrējot ziņojumus, izstrādājot kaujas taktiku, analizējot Latvijas armijas karavīru ekipējumu, bruņojumu un paveiktos varoņdarbus – skolēni guva dziļāku izpratni par to, cik sarežģīts un pašaizliedzīgs bija ceļš uz neatkarību. Skolēni secināja, ka Latvijas brīvība tika izcīnīta ar drosmi, neatlaidību un nesavtīgu atdevi.
11.novembris, Lāčplēša diena Sudrabkalniņā
Kā jau katru gadu, arī šogad Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas audzēkņu un pedagogu pārstāvji piedalījās piemiņas pasākumā Sudrabkalniņā - vietā, kur pirms 105 gadiem, 1919. gada 3. - 11. novembrī notika vissīvākās kaujas starp Latvijas armijas Rīgas 6.kājinieku pulka un P.Bermonta – Avalova Rietumkrievijas brīvprātīgo armijas spēkiem.
Šogad noteikti varam īpaši pieminēt 27.maijā mūžībā aizgājušā ģimnāzijas 1941.gada absolventa Jāņa Vasarieša tēvu, Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri Fridrihu Zommeru, kura vadībā Studentu rota varonīgi aizstāvēja Rīgas tiltus pār Daugavu 1919.gada oktobrī.
Tēvzemes nedēļas noslēgums
Rīga Puzzle Day
Šī gada 7.novembrī, konferenču centrā "Fantadroms" norisinājās loģikas spēle "Riga Puzzle Day", kurā dalību ņēma 3 komandas no RVVĢ.
Spēlē piedalījās
- 11.IT klases skolēni:
- Krišjānis Bērziņš, Ģirts Roberts Pīgožnis, Tomass Kristiāns Tihanovs - komanda 6.elements.
- 12.EI klases skolēni:
- Maija Seratinska, Adele Irbe Zeidaka, Pauls Ādamsons - komanda MAP.
- Ēriks Barkāns, Sabīne Virse, Auce Anne Tidriķe - komanda ĒSA.
Paldies komandām par piedalīšanos! Bija patiess prieks vērot, ar kādu degsmi jaunieši centās tikt pie atrisinājumiem.
RVVĢ literārās jaunrades konkursa rezultāti
Sagaidot Latvijas 106.dzimšanas dienu, RVVĢ Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā joma sadarbībā ar Atbalsta fondu un absolventiem tradicionāli rīkoja literārās jaunrades konkursu vidusskolēniem, mudinot jauniešus pārdomāt un pašradītā tekstā radoši apliecināt savas un mūsu nācijas pamatvērtības. Un 15.novembra pēcpusdienā Tēvzemes nedēļas pasākumu izskaņas koncertos dziesmas mijās ar klašu audzinātāju emocionālajiem, izjustajiem, sirsnīgajiem labāko radošo darbu lasījumiem.
No 28.10. līdz 07.11. visu vidusskolas klašu skolēni noteiktā laika limitā(50 minūtes) meklēja īstos vārdus un veidu, kā atklāt un apliecināt mīlestību Tēvzemei literārās jaunrades darbā, kura moto šogad bija skolas absolventa Alfreda Putniņa dzejas rindas:
Ir jāizdzied viss, ko man devis Laiks un Liktenis
No 08.11 līdz 12.11. 33 darbus elektroniski vērtēja žūrija: 1982.g. absolvente, ilggadējā KIPM jomas vadītāja Baiba Siliniece, 1972.g. absolvente, ĀF 1.priekšsēdētāja Dace Kovisāre, 1997.g. absolvente, ģimnāzijas direktore Gundega Muceniece, dzejnieks Ivars Šteinbergs, 2021.g. absolvente, E.Līva literārā konkursa uzvarētāja Ieva Kanepone, 2023.g. absolvents, studijas Kāpnes režisors, aktieris Samuels Ozoliņš, 2024.g. absolvente, O.Vācieša Pārdaugavas radošo darbu konkursa laureāte Anna Legzdiņa.
Lūk, fragments no G. Mucenieces komentāra: "Kopumā man šķita, ka ir tēlaina un laba valoda, simboli un metaforas, (..). Uzrunā tie, kur ir apvienota nepārspīlēta, bet vienkārši nolasāma dzimtenes mīlestība ar personīgu skatījumu un emociju briedumu, kas pasniegts labā valodā."
Par konkursa laureātiem kļuva un Atbalsta fonda balvas (grāmatnīcas dāvanu kartes) saņēma:
1.vieta – Jānis Poots 11.CV
2.vieta – Dārta Laime 11.CV
3.vieta – Pērle Melne 12.SA, Paula Aroniete 11.ES
Apsveicam laureātus un pateicamies visiem dalībniekiem par radošo pašaliecināšanos, bet skolotājiem - par emocionālajiem darbu lasījumiem!
Laureātu darbus varat izlasīt šeit
Konkursa koordinatore, KIMP jomas vadītāja Indra Keiša
Ir jāizdzied viss, ko man devis Laiks un Liktenis
Sveicam skolas vācu valodas olimpiādes (10.-12. klašu grupa) uzvarētājus!
Vācu val. - 1. svešvaloda:
1. vieta: Emma Sophie Hoeppner 12. SA
2. vieta: Krišs Kurmiņš 12.CV
Kate Tīrele 10. EI
Aiva Rabāce 10.CS
3. vieta: Katrīna Sala 11.ES
Laura Viļumaine 11.ES
Poļina Nuždina 10.CS
Sofija Rudnika 10.CS
Roberts Miķelsons 12.SA
Beatrise Liene Brīvule 11. ES
Beāte Ernestīne Mušeļuka 11.IT
Vācu val. - 2. svešvaloda:
1. vieta: Viktoriia Moroz 10.EU
2. vieta: Justīne Grīna 10.CS
3. vieta: Marta Elizabete Bilsēna 10.EI