Jaunumu arhīvs
2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024
Jan | Feb | Mar | Apr | Mai | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec
Mācību process
Saskaņā ar š.g. 12.11. pieņemto Rīgas Domes lēmumu mācību process klātienē 7.-12.klasēm atsāksies š.g. 22.11., laikā no 15.11. līdz 17.11. turpinās attālinātas mācības ierastā kārtībā.
Testēšana (antigēnu paštests) VISIEM skolēniem un darbiniekiem plānota š.g. 22.11.
Informācija par testēšanās kārtību sekos.
Apsveikums valsts svētkos - 18. novembrī
Rīgas Valsts vācu ģimnāzija sveic Latvijas Valsts svētkos! Svētku ceturtdaļstundā - direktores uzruna, ģimnāzistu literārā konkursa radošo darbu lasījumi un fragmenti no 2019.gada Tēvzemes nedēļas noslēguma koncerta.
Krāšņo kāpostu rakstu dobe
Ģimnāzijā no 11. līdz 15. oktobrim norisinājās dekoratīvo kāpostu izstāde, kuru organizēja vides izglītības pulciņa dalībnieki.
Ģimnāzijas Skolēnu Padome sadarbībā ar vides izglītības pulciņu un 8.-11. klašu skolēniem no 13.līdz 15. oktobrim veidoja ģimnāzijas krāšņo kāpostu rakstu dobi, kura veltīta ģimnāzijas simtgades svinībām. Aicinām apskatīt jauniešu veikumu no putna lidojuma, sagaidot Latvijas Valsts svētkus!
Izsakām pateicību par video tapšanu ģimnāzijas Skolēnu Padomes prezidentam E.E.Kuklim.
Literārās jaunrades konkurss
Sagaidot mūsu Latvijas 103.dzimšanas dienu, Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā jomas literatūras pedagogi skolā rīkoja tradicionālo literārās jaunrades konkursu vidusskolēniem, kurā jauniešiem ir iespēja radošā veidā apliecināt savu izpratni par pamatvērtībām katra personīgajā, savas dzimtas, tautas un valsts dzīves stāstā.
Šā gada darbos jauniešiem būtisko vērtību pamatpiecinieku veido vecvecāki, mīlestība, Latvija, patstāvība un mērķtiecība.
Pēc tradīcijas darbu vērtēšanā piedalās dažādu gadu skolas absolventi. Sakām paldies par atbalstu un ieinteresētību Zanei Jakovicai, Līgai Ulbertei, Egitai Miezītei, Otto Ozolam, Gundegai Muceniecei un Ievai Kaneponei!
Žūrijas balsojumā, elektroniski vērtējot 37 veiksmīgākos darbus, par laureātiem tika atzīti un Atbalsta fonda balvas – grāmatnīcas dāvanu kartes - saņems
- 1.vieta - 11.eu klases audzēknis Kārlis Krūmiņš, (darbu skatīt šeit)
- 2.vieta – 11.vi klases audzēkne Elza Paškeviča, (darbu skatīt šeit)
- 3.vieta – 12.a klases audzēkne Laura Lielkalne. (darbu skatīt šeit)
Apsveicam laureātus, sakām paldies visiem, kas meklēja īstos vārdus rakstot, lasot un vērtējot! Dzīve jau arī ir viena nebeidzama īsto vārdu meklēšana.
Pielikumā iespēja izlasīt laureātu darbus.
RVVĢ KIPM jomas vadītāja, konkursa koordinatore B.Siliniece
Panākumi angļu valodas olimpiādē
Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas skolēniem teicams sniegums Rīgas pilsētas angļu valodas 51. olimpiādē!
Venta Ilva Stūris, 12.c klase -1.vieta
Elza Spunde, 12.a klase - 2.vieta
3. vietu ieguvuši:
- Emīls Grīns, 10.VI klase,
- Medeina Spārīte-Jansone, 12.b klase,
- Estere Linda Lagzdiņa, 12.b klase,
- Renārs Laicāns, 12.e klase,
- Andrejs Egils Celms, 11.VI klase,
- Aleksandra Brante, 12.e klase,
Atzinību ieguvuši:
- Elīna Loce, 12.a klase,
- Pēteris Svars, 11.VI klase
- Paula Pelēkā, 12.b klase,
- Maria Chufarova, 10.VI klase,
- Luīze Vilčuka, 11.SA klase,
- Alise Slaviete, 10.CV klase,
Izteikta pateicība par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādei Līvai Vollenbergai, Rudītei Timmermanei, Uģim Urtānam, Anitai Eiholcai.
Eiropas Komisijas tulkošanas konkurss Juvenes Translatores
Katru gadu notiek EK iniciēts tulkošanas konkurss, kurā var piedalīties Eiropas Savienības valstu skolas, kuras saņem EK tulkošanas direktorāta ielūgumu. Šogad no Latvijas ir uzaicinātas 8 skolas, un arī RVVĢ ir izvēlēta dalībai konkursā. No katras skolas drīkst piedalīties 5 skolēni, tāpēc novembra sākumā notika skolas konkursa atlases kārta, lai izvirzītu labākos tulkotājus konkursam tiešsaistē 25.11., kas notiek vienlaicīgi visās ES uzaicinātajās skolās.
Samuels Ozoliņš (11.VI) tulkos no vācu uz latviešu valodu, bet Mario Čenere (11.CV) - no latviešu uz vācu valodu.
No angļu uz latviešu valodu tulkos Elīza Beta Kalve (11.EU), bet no latviešu valodas uz angļu valodu - Melina Lihiča (11. VI) un Paula Baltmane (11.CV).
Vēlam veiksmi mūsu skolēniem!
Erasmus+ projekts
Šogad no 11.-15. oktobrim sešu skolēnu grupa(Anete Ārmane 10.VI, Loreta Lapiņa 11.CV, Nikola Elīna Sauja 11. EU, Elīza Pastare 11.SA, Samuels Ozoliņš un Feodors Tjumins- abi 11.VI) ar trīs pavadošajiem skolotājiem( Daci Zundu, Rudīti Timmermani, Francisko Nunez) devās Erasmus+ projekta “Ārpus rāmjiem: digitalizācija laikā un telpā” ietvaros uz Bulgāriju, Sofiju. Projekta laikā jauniešiem bija iespēja uzzināt, kā uzlabot skolēnu mācīšanās procesu ar digitālo rīku palīdzību, kā arī pastāstīt par digitalizācijas iespējām savās skolās.
Projektā piedalījās skolēni no Francijas, Vācijas, Latvijas, un uzņemošās valsts- Bulgārijas.
Kā viens no pirmajiem brauciena posmiem ierodoties Bulgārijā, bija ekskursija pa galvaspilsētu- Sofiju. Bulgāru skolnieces pavadīja mūs ceļā pa Sofijas vēsturiskajiem apskates objektiem un nedaudz iepazīstināja ar pilsētas vēsturi. Apskatījām dažādu reliģiju baznīcas, Nacionālo teātri, Sofijas universitāti, kā arī mums bija iespējā braukt ar metro- pazemes vilcienu. Aizvadot pirmo vakaru Sofijā, iepazināmies ar pilsētas nakts skatiem.
Pirmajā projekta dienā skola mūs iepazīstināja ar viņiem pieejamajiem digitālajiem materiāliem, izglītības iespējām, un detalizētāk izstāstīja nedēļas plānu. Iesākumā ar spēles “Dārgumu meklējumi” palīdzību iepazinām skolu, kā arī katrā no apskates telpām saņēmām mazas dāvaniņas. Pēcpusdienā tikām iepazīstināti par iespējām izveidot multifunkcionālu un modernu klases telpu, kam vēlāk sekoja sapņu klases telpas telpiska izveide. Dažādu valstu skolēni darbojās grupās un no pieejamajiem materiāliem konstruēja iedomātās telpas, vēlāk prezentējot un izstāstot savu ideju pārējiem projekta dalībniekiem. Darbs bija ļoti interesants, un manas grupas dalībnieces bija saprotošas un entuziastiskas, kas ļāva mums viegli sadarboties un produktīvi paveikt darbu.
Nākamajā dienā mums piedāvāja ieskatīties ķīniešu, korejiešu un japāņu kultūrās. Skolas skolēni izvēles kārtībā apgūst šīs valodas un kultūras, un dāvāja arī mums iespēju uzzināt ko jaunu. Mēs spēlējām spēles, mācījāmies rakstīt, skatījāmies priekšnesumus un saņēmām nelielas, ar katru kultūru asociētas, dāvaniņas. Vēlāk kopīgi devāmies uz 120 km attālo Rilas klosteri, kas ir dibināts 10. gadsimtā un ir gandrīz 40 gadus iekļauts UNESCO mantojumā, un ne velti, jo tas ko redzējām, liek elpai aizrauties. Tūkstošu gadu garumā tas tika vairākkārt sadedzināts, atkal atjaunots un pārbūvēts, un pirms 200 gadiem ir ieguvis esošo skatu. Galvenās baznīcas pamatrotājums ir freskas, to glezniecība ļoti piesaista ar savu raibumu un savdabīgumu. Klosteri apskatījām vietējo gidu pavadībā, uzzinot par tā vēsturi un dzīvi tajā. Dodoties uz klosteri, pa ceļam apbrīnojām iespaidīgos kalnu skatus, kas viens pēc otra parādījās autobusa logos.
Pēdējā projekta dienā no rīta apmeklējām SOHO centru, kas ir kopāstrādāšanas kopiena(coworking space), kas apvieno ērtu un praktisku kopāstrādāšanas telpu ar kultūras un saviesīgiem pasākumiem gan radošiem profesionāļiem, gan uzņēmumiem. Pēc tam bija internacionālo grupu darbs ar interaktīvajām tāfelēm, veidojot savas sapņu klases telpa digitālo plānojumu. Es biju grupā, kur katram bija savs mākslinieciskais skats uz uzdevumu, tomēr mums izdevās, apvienojot idejas, izveidot modernu mākslas telpu. Dienas beigās mēs visi devāmies uz bulgāru tradicionālo restorānu, kur nogaršojām bulgāru tradicionālos ēdienus, dalījāmies ar saviem nedēļas iespaidiem un noslēdzām burvīgo pasākumu. Kā pēdējais kopējais mirklis bija skolēnu pašnorunātā tikšanās un oficiālā atvadīšanās.
Kopumā esmu patiesi priecīga, ka man bija iespēja piedalīties šajā projektā. Šī bija lieliska izdevība iepazīt jaunus cilvēkus, paceļot pa neapmeklētu valsti, kā arī uzzināt jaunas lietas gan mācību un izglītības, gan valsts un pilsētas vēstures jomās. Visu brauciena laiku jutos ļoti priecīga un ceru uz vēl kādu tik pat satriecošu iespēju iepazīt Pasauli un cilvēkus.
Anete Ārmane 10.VI