Atbildi uz jautājumiem, izvēloties pareizo atbildi! Katram jautājumam ir tikai viena pareiza atbilde!
Sākt pildīt testu
1. Kuros gadījumos (I, II vai III) elektrona kustības laikā notiek elektromagnētisko viļņu izstarošana?
I. Elektrons kustas vienmērīgi taisnlīnijas virzienā. II. Elektrons kustas paātrināti. III. Elektrons harmoniski svārstās.
I un II
II un III
I un III
I, II un III
2. Kā savstarpēji ir vērsta elektriskā lauka intensitāte , magnētiskā lauka indukcija un izplatīšanās ātrums elektromagnētiskajā vilnī?
Vektori un virzieni sakrīt un ir perpendikulāri izplatīšanās virzienam.
Vektors sakrīt ar izplatīšanās virzienu un ir perpendikulārs vektoram.
Izplatīšanās virziens sakrīt ar vektoru un ir perpendikulārs vektoram.
Vektori un ir savstarpēji perpendikulāri un vērsti perpendikulāri viļņa izplatīšanās virzienam.
3. Svārstību kontūrā, kura svārstību periods ir T, uz kondensatora klājumiem spriegums ir maksimāls. Pēc cik ilga laika spriegums uz kondensatora klājumiem ir 0?
T/4
T/2
T/3
T
4. Kā mainās ideālā svārstību kontūra elektromagnētisko svārstību frekvence, ja spolē ievieto dzelzs serdi?
Palielinās.
Samazinās.
Nemainās.
Var palielināties vai samazināties atkarībā no svārstību kontūra parametriem.
Pamatojums: Spoles induktivitāte L ir atkarīga no vides relatīvās magnētiskās caurlaidības μ, un .
5. Ideālā svārstību kontūrā induktivitāte nemainās. Bet kontūra kapacitāti var mainīt no C (stāvoklī 1) uz 16 C (stāvoklī 2). Kā mainās svārstību frekvence, ja slēdzi pārslēdz no stāvokļa 1 stāvoklī 2?
Palielinās 16 reizes.
Pamazinās 16 reizes.
Palielinās 4 reizes.
Samazinās 4 reizes.
Pamatojums: Pēc formulām un .
6. Cik liels ir elektromagnētisko viļņu garums gaisā, ja izstarotāja ideālais svārstību kontūrs sastāv no kondensatora, kura kapacitāte C, un spoles, kuras induktivitāte L?
7. Pirmajos radiouztvērējos, lai noregulētu svārstību kontūru uz atbilstīgu radiostaciju, bija iespējams mainīt uztveršanas spoles induktivitāti. Kā jāmaina radiouztvērēja svārstību kontūrā spoles induktivitāte, lai ar uztvērēju, kas noregulēts 50 m gara viļņa uztveršanai, varētu uztvert 25 m garus radioviļņus?
Jāpalielina 4 reizes.
Jāsamazina 4 reizes.
Jāpalielina 2 reizes.
Jāsamazina 2 reizes.
8. Attēlā parādīti strāvas stipruma izmaiņas grafiki, kas uzņemti ģeneratora raidītāja izejā, uztvērējā pēc detektēšanas un uztvērēja izejā. Kurš grafiks ilustrē strāvas izmaiņu pēc detektēšanas?
1
2
3
4
9. Cik liela ir elektromagnētisko viļņu starojuma plūsmas blīvumu attiecība, ja svārstību frekvences ir 1 MHz un 10 MHz, bet strāvas stipruma amplitūda vibratorā ir vienāda? Elektromagnētisko viļņu starojuma plūsmas blīvums ir tieši proporcionāls svārstību frekvences ceturtajai pakāpei.
10-4
10-2
102
104
Pamatojums: Elektromagnētisko viļņu starojuma plūsmas blīvums ir tieši proporcionāls svārstību frekvences ceturtajai pakāpei.
10. Attālums starp Zemi un Mēnesi ir 384 000 km. Pēc cik ilga laika radiosignāls, kuru izstaroja no Zemes uz Mēnesi, atgriezās atpakaļ radara uztveršanas ierīcē?
2 · 10-2 s
2 · 10-1 s
2 s
20 s
Pamatojums: Pēc formulas , kur R – attālums starp Zemi un Mēnesi.