Jaunumu arhīvs
2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024
Jan | Feb | Mar | Apr | Mai | Jun | Aug | Sep | Okt
Skola lepojas!
Radošs darbs "Mana valodu biogrāfija"
Eiropas Valodu dienas ietvaros pirmās svešvalodas stundās skolēni veica radošu darbu "Mana valodu biogrāfija", kā rezultātā tika izveidoti daudzveidīgi gala produkti: plakāti, foto kolāžas, video, dzejoļi, prezentācijas.
Paldies skolēniem par iesaistīšanos Eiropas Valodu dienas aktivitātē!
Veiksmīgākos darbus var skatīt šeit:
1) 7.-9.kl. https://ej.uz/valodas_7_9_kl
2) 10.-12.kl. https://ej.uz/valodas_10_12_kl
DSD I diplomu pasniegšana
Otrdien, 1. oktobrī, atkalredzēšanās prieku un padarīta darba pēcgaršu baudīja skolēni, kas pagājušajā gadā kārtoja starptautisko vācu valodas eksāmenu (DSD I). Svinīgā diplomu pasniegšanas pasākumā jaunieši saņēma starptautisku apliecinājumu savām vācu valodas prasmēm. Paldies audzēkņiem par paveikto darbu un viņu vācu valodas skolotājām Elīnai Bečai un Gabrielai Ozoliņai par atbalstu un skolēnu sagatavošanu eksāmenam!
Skola lepojas!
Absolventu mačs 2024
Skola lepojas!
Erasmus+ Ksantenes projekts 2024
Erasmus+ projekta ietvaros no 4. līdz 10.oktobrim Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā viesojās 23 skolēni un 4 pedagogi no Ksantenes pilsētas ģimnāzijas (Städtisches Stiftsgymnasium Xanten). Nedēļas laikā skolēni no Vācijas kopā ar mūsu skolas 8. un 11. klašu skolēniem piedalījās aktivitātēs, izzinot cilvēktiesības un vācu kultūras mantojumu Latvijā.
8.kl.skolēnu projekta mērķis bija veicināt izpratni par cilvēktiesībām, iekļaujošu sabiedrību un toleranci. Viņi darbojās aktivitātēs saistībā ar ANO Vispārējo cilvēktiesību deklarāciju un interpretēja uzzināto, veidojot plakātus un par to pastāstot. Projekta rezultāti tika apkopoti vietnē Taskcards https://ej.uz/Ksantenes_projekta_rezultati. Noslēgumā skolēni kopā ar vācu skolēniem cepa vienu no latviešu tradicionālajiem ēdieniem - speķa pīrāgus.
Projekta ietvaros skolēni apmeklēja Rīgas pili, Okupācijas muzeju, Cēsu pili, Turaidas muzejrezervātu, kur izspēlēja orientēšanās spēli "Tūkstošgades stāsts", kā arī daļa skolēnu iepazina rudenīgo Jūrmalu.
Priecājamies, ka šogad turpinās veiksmīga sadarbība, realizējot arī projektu "Vācu pēdas Latvijā", kas sākās 2014.gadā un kura iniciators bija Ksantenes ģimnāzijas vēstures skolotājs Aleksandrs Kalniņš. 11.kl. skolēni darbojās 5 darba grupās, tādējādi aptverot latviešu un vāciešu attiecību vēsturi no 13. - 20.gadsimtam, fokusējoties uz šo attiecību pozitīvajiem piemēriem. Projekta darba rezultāti tika atspoguļoti interneta vietnē Story Map https://arcg.is/1zKK5S2, un interaktīvā veidā uz kartes tika izvietota vēstures avotos un literatūrā sameklētā informācija par bīskapa Alberta, Livonijas Indriķa, Valtera fon Pletenberga, hercoga Jēkaba, Johana Gotfrīda Herdera, Garlība Merķela un Paula Šīmaņa dzīvi un darbību. Projekta noslēgumā projekta dalībnieki prezentēja savus pētījumu rezultātus.
Pavasarī mūsu skolēni dosies uz Ksanteni, lai turpinātu sadarbību projektā.
Latvijas skolas soma
Ar iniciatīvas Latvijas skolas soma atbalstu Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas visām 10.klasēm 30.09.2024. vēstures stundas notika Latvijas Kara muzeja nodaļā (filiālē) "Ziemassvētku kauju muzejs":
- apskatot brīvdabas ekspozīcijā autentiskā vietā rekonstruēts nocietinājumu sistēmas posmu - blindāža un daļa no vācu aizsardzības pirmās līnijas - "vācu vaļņa", kas ir vienīgais šāda veida objekts Baltijā;
- muzeja iekštelpās aplūkojot izstādi "Latviešu strēlnieku Ziemassvētku kaujas";
- piedaloties izglītojošā nodarbībā Latviešu strēlnieks Ziemassvētku kaujās, kurā atraktīvā veidā skolēniem stāsta par karavīru ikdienas dzīvi un dalību kaujās, skolēniem rada priekšstatu par kara laika disciplīnu;
- izstaigājot 7,2 km garo, izzinošā pastaigu taku;
- Noslēgumā, diennakts tumšajā laikā, skolēni devās uz Ķemeru nacionālo parku, kur vēsturnieka Māris Ribicka vadībā Interaktīvi izglītojošā veidā guva ieskatu latviešu strēlnieku gaitās un cīņās Ķemeru purvos piedaloties interaktīvi izglītojošā nodarbība "Izlūku gaitas".
Projekta noslēgumā visas desmitās klases skatījās vēsturisko kara drāmu pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna Dvēseļu putenis.
10.kl. skolēnu citāti:
-Manuprāt šādas ekskursijas ir ideāls veids, kā apgūt mācību vielu. Bija patiesi iespaidīgi doties cauri mežiem, kuros notikušas šīs cīņas un mēģināt iztēloties, kā šī vieta izskatījās tolaik. Ekskursiju vadītāju stāstītais bija ļoti piesaistošs un deva dziļāku ieskatu par karavīru dzīvi. Man ļoti patika uzskates materiāls – atrastie priekšmeti, jo tie palīdzēja iztēloties šos vēsturiskos notikumus.
- Manuprāt ekskursija bija pamācoša, tajā pašā brīdī arī jautra. Ekskursija attīstīja patriotismu, palīdzēja apgūt vairāk par latviešu strēlnieku gaitā, 1.pasaules karā un Ziemassvētku kaujās. Mangaļu mājās esot, bija interesanti aplūkot šo vēstures stāstiem apvīto vietu…
-Ziemassvētku kauju muzejā biju jau bijusi, tomēr šoreiz uzzināju daudz jauna, kas man palīdzēja izprast padziļināti pirmā pasaules kara notikumus… Ķemeros biju pirmo reizi, aktivitātes palīdzēja labāk iedziļināties notikumu gaitā. Pēc tumsas iestāšanās palika vēl interesantāk, uzdevumi tumsā palīdzēja vēl vairāk saliedēties ar klasi un uzzināt daudz jaunas informācijas.
-Skatoties filmu Dvēseļu putenis raudāju, man bija pilnīgi citas emocijas, nekā skatoties to agrāk. Tagad es sapratu filmas jēgu.
Pieredzes apmaiņa un Valsts ģimnāziju sadarbība
23. oktobrī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā viesojās Limbažu novada pedagogi no 5 skolām - Limbažu Valsts ģimnāzijas, Limbažu vidusskolas, Salacgrīvas vidusskolas, Alojas vidusskolas un Liepupes pamatskolas. Kolēģi apmeklēja mūsu pedagogu vadītās profesionālās pilnveides nodarbības, iepazinās ar skolas vēsturi un tradīcijām, skolu vadības komandas dalījās pieredzē par metodisko darbu skolās.
"Latvijas skolas soma" - O.Vācieša muzejs
Skolas somas ietvaros 8.a klase viesojās O. Vācieša memoriālajā muzejā. 8.a klase varēja apskatīt dzejnieka dzīves vietu. Dzīvojamajā istabā bija iespēja klausīties O. Vācieša ierunātus dzejoļus, darbistabā apskatīt viņa kolekcijas, aplūkot akmeņu izstādi un dzejnieka dizainētās papīra sniegpārsliņas. Klausoties gides prezentāciju, skolēni uzzināja vairāk par O. Vācieša dzīvi. Nodarbības laikā skolēni lasīja viņa dzejoļus par savu dzimteni un dzīvesvietu. Muzeja apmeklējums deva lielisku iespēja iepazīt tuvāk leģendāro dzejnieku.
Vai tu zini mūsu skolu?
28.oktobrī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas 11.klašu skolēni divas mācību stundas pavadīja pasākumā, kas ļāva neoficiālā gaisotnē uzzināt ko jaunu par mūsu skolu.
Pasākumu organizēja 12.EI klase un pasākumu gaitā skolēni dziļāk iepazina skolu un tās vēsturi ar foto orientēšanās un Kahoot spēles palīdzību. Sāncensības gara pavadībā, skolēni atbildēja uz jautājumiem, pildīja dažādus uz...
"Latvijas skolas soma" - 11.CV Žaņa Lipkes memoriāla muzejā
15.10. 11.CV klase apmeklēja Žaņa Lipkes memoriāla muzeju Ķīpsalā. Tur mēs uzzinājām, kā Žanis Lipke nacistiskā režīma laikā Latvijā palīdzēja ebrejiem paslēpties no vajāšanām paša izveidotā bunkurā un kopā ar citiem, kuri bija gatavi palīdzēt, izveidotajās slēptuvēs. Šī pieredze deva iespēju gan ieskatīties virtuālā bunkura iekšienē, gan arī tuvāk iepazīt cilvēku, kurš uzlūkoja apkārtējos cilvēkus ar cieņu un dziļu cilvēkmīlestību.
Severīns Henrihs Jansons, 11.CV
11.CV Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī "Latvijas skolas soma" ietvaros
18.10. 11.CV klase devās ekskursijā uz Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī, kur pastaigā pa oranžēriju gides pavadībā uzzinājām vairāk par dažādu sukulentu un siltākās klimatiskajās joslās esošajiem augiem un varējām tos novērot. Apmeklējām arī Botania ēku, kurā bija iespējams ar ožu, tausti un interaktīvām spēlēm vairāk iepazīt gan ēterisko eļļu iegūšanā izmantotos augus, gan uzzinat par krāsu pigmentiem, kas atrodas dažādos augos, piemēram, tannīnu un kvercitīnu, gan arī daudz ko citu. Šis brauciens palīdzēja paplašināt zināšanas bioloģijā un arī caur maņām tuvāk iepazīt apbrīnojamo botānikas pasauli.
Severīns Henrihs Jansons, 11.CV